–1 امتیاز
384 بازدید
در متفرقه توسط

همه ما دوست داریم تا خانه مان را بر اساس اصول زیباشناسی طراحی و چیدمان کنیم. اما این دکوراسیون باید با سلیقه ما مطابقت داشته باشد و نیازهای ما را از فضای خانه برآورده کند. به گونه ای که ثابت شده، سبک طراحی خانه نشان دهنده خصوصیات و شخصیت فرد است. 

انواع سبک های دکوراسیون داخلی براساس شخصیت فرد

* سبک دکوراسیون بوهمیان

به طور معمول افراد خوشبین، نوآور و دلسوز به سبک دکوراسیون بوهمیان گرایش دارند.
سبک بوهمیان که از آن در اصطلاح تحت عنوان بوهو نیز یاد می شود ، مختص افراد با روحی ملایم و دلسوز است. این دسته از افراد به فرهنگ های بومی، ساده زیستی علاقمند هستند و به راحتی عشق می ورزند.

* سبک دکوراسیون شبی شیک

اگر جزء افراد آرمانگرا، منعطف و خردمند هستید مطمئنا به سبک دکوراسیون شبی شیک گرایش خواهید داشت. این دسته از افراد بسیار شیک پسند هستند اما در عین حال به وسایل کهنه و قدیمی و حتی عتیقه جات علاقه خاصی نشان می دهند. محیط خانه آنها در عین شیک بودن همواره با فضای کهنه و قدیمی درآمیخته. شاید غیرعادی به نظر رسد اما کهنه و پرزرق و برق بودن از جمله مهم ترین ویژگی عناصر این سبک به حساب می آید.

* سبک معماری اکلکتیک یا ترکیبی

نوع دیگری از دکوراسیون داخلی بر اساس شخصیت فرد وجود دارد که به آن ترکیبی می گویند. این سبک اغلب برای افراد جسور، اجتماعی و خلاق مناسب است.

* سبک معماری کلبه ای

اگر فردی خوش اخلاق، حامی و آرمانگرا هستید میتوان گفت که سبک معماری کلبه ای شما را جذب می کند. در واقع چنین فضایی نیازمند حضور افراد خون گرم، مهربان و عاشق آزادی و راحت است. این دسته از افراد میهمانی های بسیار گرم و خودمانی در منزل به پا می کنند.

* سبک دکوراسیون باوهاوس

اگر بخواهیم موشکافی کنیم و دکوراسیون داخلی بر اساس شخصیت فرد سبک باوهاوس را شناسایی کنیم، مطمئنا به افرادی جستجوگر، خلاق و متفکر می رسیم. این دسته از افراد بسیار متفکر و خلاق هستند. به همین دلیل سبک باوهاوس برای آنها یک گزینه عالی است. این سبک بر جزئیاتی همچون ترکیب هنر و فناوری، ساده نگه داشتن طراحی ها، توجه به عملکرد و کاربردی بودن وسایل و فضا و استفاده از خلاقیت در طراحی فضا تاکید دارد.

* سبک دکوراسیون سنتی

سازمان یافته، وفادار و حامی. ویژگی هایی است که در افراد علاقمند به سبک دکوراسیون سنتی میتوان دریافت کرد. در این سبک از دکوراسیون داخلی شما با هیچ نوع خلاقیت و هیجانی روبرو نخواهید شد. حتی هیچ خبر غیرمنتظره ای ظهور پیدا نمی کند.

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط

126 سوال

167 پاسخ

28 دیدگاه

56,832 کاربر

...